Благојевић: Није Додик изван закона, ви сте Изетбеговићу

Истиче да је Милорад Додик легитимно изабрани предсједник Републике Српске, који ужива подршку великог броја грађана, који у њему виде заштитника уставних надлежности и чувара интереса Срба у БиХ.
- Морате прихватити чињеницу да су Срби у Републици Српској и БиХ своји на своме, имамо своја права и своје изборе, а позивањем на насиље нећете донијети ништа добро нити једном народу. Покушаји мешетарења са Шмитом и сличнима како би угрозили легитимно изабраног предсједника Републике Српске такође не доносе добро ни Српској, а нити ФБиХ, него нас константно држите у конфликту. Због тога сте ви дестабилизујући фактор који би да води политику Републике Српске – истакла је Благојевићева.
Благојевићева додаје да је врло некоректно рећи да Бошњаци у Српској живе у апартхејду.
- Бошњаци у Републици Српској уживају иста права и слободе као и сви други народи. Имају изабране легитимне представнике у нашим законодавним институцијама, а не "босанску рају" која се потписује као Бошњаци, као што је случај са многим "Србима" у политичком животу Сарајева. Процентуално и бројчано их је више у Републици Српској, него Срба у ФБиХ, гдје се свако мало уништавају православне цркве и гробља. Ако смијете, господине Изетбеговићу, замолићу вас да јавно кажете колико Срба данас живи у Сарајеву, граду у коме ви живите, а колико их је било прије рата. Онда видите колико уопште имате кредибилитета да такве ствари нама стављаре на терет - закључила је Благојевићева.
