Селак: Доња Градина опомиње - слобода и држава гаранција опстанка

Према његовим ријечима, Доња Градина, као највеће стратиште система логора смрти Јасеновац, представља симбол страдања и опомену цијелом свијету.
- Током Другог свјетског рата над српским народом извршен је геноцид. Само је у систему логора Јасеновац побијено више од 700.000 невиних људи, од чега више од пола милиона Срба. То су чињенице које не смију бити заборављене нити релативизоване - подсјетио је министар Селак.
Он је истакао да српски народ не смије заборавити ни друга стратишта, попут Јадовна, Дракулића, Пребиловаца, Јастребарског, Сиска, као ни бројна друга мјеста гдје су почињени стравични злочини над Србима, Јеврејима и Ромима.
- Српски народ је створио Републику Српску са јасном намјером да се геноцид никада више не понови. Сјећајући се наших предака мученика, имамо обавезу да нашим потомцима оставимо слободу као највеће богатство - истакао министар је Селак.
Поручио је да српски народ може опстати, бити достојанствен и имати сигурну будућност само у слободи и у оквиру сопствених институција .
