24/06/2024 |  22:54 ⇒ 25/06/2024 | 08:13 | Аутор: РТРС

Шпанија и Италија иду даље, Хрвати у шоку (ФОТО)

Расплет у групи Б донио је двије занимљиве утакмице, побједу Шпаније и реми Хрватске и Италије (1:1).
Хрватска - Италија  (Фото: EPA-EFE/ROBERT GHEMENT) -
Хрватска - Италија (Фото: EPA-EFE/ROBERT GHEMENT)

Шпанија је и са резервним саставом била боља од Албаније (1:0), па је са максималним учинком од девет бодова дошла до првог мјеста. Погодио је Торес у 13. минуту меча.

Дуел између Хрватске и Италије донио је доста узбуђења, те на крају реми. Тренутак одлуке догодио се поливином другог полувремена, прво је Лука Модрић промашио пенал, тачније Донарума му је одбранио, али капитен Хрватске је само минут касније погодио мрежу за велико славље. Овим поготком Модрић је постао најстарији стријелац на Европским шампионатима, погодио је у 39. години.

Закањи је донио поравање у 98. минуту и тако Италију лансирао на другу позицију са четири бода, док је Хрватска трећа са два, али и слабом гол разликом, и питање је шта ће бити до краја.

Италија већ зна свог ривала у осминифинала, а то је Швајцарска.

Посљедња у групи је Албанија са једним бодом.