српска те воли 728x90
latinica  ћирилица
26/08/2026 |  11:05 ⇒ 11:51 | Аутор: РТРС

Бањалучанин који је варао болесне и старе предат Тужилаштву

П.И. из Бањалуке спроведен је данас у Окружно јавно тужилаштво Бањалука, након што је ухапшен због сумње да је починио три преваре и четири тешке крађе, чиме је причинио материјалну штету од 10.000 КМ.
Спровођење у Окружно јавно тужилаштво Бањалука - Фото: СРНА
Спровођење у Окружно јавно тужилаштво БањалукаФото: СРНА

Он је осумњичен да је током августа на подручју Лакташа и Бањалуке ради стицања противправне имовинске користи искористио тешко здравствено стање, инвалидитет и старију животну доб оштећених лица која је доводио у заблуду нудећи им услуге, лажно приказујући чињенице или је користећи њихову непажњу улазио у домове из којих је крао новац и остале вриједне предмете, саопштено је из Полицијске управе Бањалука.

Претресом куће и помоћних објеката, као и путничког возила које користи ухапшени, пронађени су предмети који се могу довести у везу са извршењем наведених кривичних дјела.

Ухапшен јуче око 11.00 часова у оквиру оперативне акције "Сјена" усмјерене на расвјетљавање имовинских кривичних дјела.