српска те воли 728x90
latinica  ћирилица
26/08/2026 |  10:58 ⇒ 10:58 | Аутор: СРНА

Генерални штрајк 7. септембра у свим судовима и Тужилаштву Херцеговачко-неретванског кантона

Јединствени синдикат државних службеника и намјештеника у правосуђу Херцеговачко-неретванског кантона најавио је за 7. септембра генерални штрајк због ниских плата.
Мостар - Фото: РТРС
МостарФото: РТРС

Синдикат годинама упозорава на изузетно ниске плате које не прате раст трошкова живота и инфлације, тражећи адекватно вредновање специфичних и сложених правосудних послова.

Након што је кантонална Влада усвојила закључак о покретању поступка мирења са запосленима у правосудном сектору, из Синдиката су поручили да "никакво фингирано мирење и бирократско одгађање неће зауставити раднике који траже само оно што су поштено зарадили".

- Ако Влада заиста жели дијалог, Синдикат је спреман за разговор,  али разговор подразумијева озбиљне и конкретне понуде - истакли су из Синдиката.

Генерални штрајк заказан је за 7. септембар у 7.30 часова у свим судовима и Тужилаштву Херцеговачко-неретванског кантона.