Додик и Вучић са епископом Сергијем: Важно да Срби не продају своја имања; Вучић: Морамо да бринемо о свом народу

- Ми овдје помажемо, почев од мјесне заједнице - рекао је Додик током састанка са предсједником Србије Александром Вучићем и Његовим преосвештенством епископом бихаћко-петровачким Сергијем у манастиру Рмањ.
У манастиру Рмањ, на мјесту молитве и трајања, са @avucic и Његовим преосвештенством владиком бихаћко-петровачким Сергијем.
— Милорад Додик (@MiloradDodik) August 2, 2026
Манастири су стубови нашег народа. У њима су сачувани вјера, језик, памћење и снага да се опстане и у најтежим временима.
Хвала владици Сергију на… pic.twitter.com/Zf14LiSqGa
Истакао је да институције Српске пружају подршку за све четири српске општине у Федерацији БиХ.
Вучић каже да има трему, и да ће први пут обићи малу кућу коју је његов отац обновио у Чипуљићима.
- Понио сам нешто мало књига. А ако ми можемо да помогнемо овдје нешто, реците нам - казао је он.
Рекао је да има разлике између земље и државе, али да је тешко чувати земљу без државе.
- Зато када се неко љути на Србе са КиМ, само кажем нека оду доле да живе. Наше је да помогнемо. Да нам нема оваквих светиња не би нам ни то мало људи опстало. Цијели нам се народ око цркве окупио - казао је Вучић.
Предсједник Србије Александар Вучић изјавио је да је Србија до сада издвојила 142 милиона евра за пројекте у Републици Српској и да ће наставити даље да помаже Србе у Српској, али и Федерацији БиХ.
Састанку је присуствовао и предсједник Народне скупштине Републике Српске Ненад Стеванић, који је упутио захвалност предсједнику Србије за помоћ коју пружа Србима и Федерацији БиХ и Српској.
