latinica  ћирилица
21/07/2026 |  09:44 | Аутор: РТРС

Основни суд у Бањалуци од 1. августа уводи додатни дан за пријем странака

На иницијативу грађана изнесену током Дана отворених врата Министарства правде Републике Српске, а након разговора са руководством Основног суда у Бањалуци, од 1. августа 2026. године, Канцеларија за регистар удружења грађана и фондација уводи додатни дан за пријем странака.
Основни суд Бањалука - Фото: РТРС
Основни суд БањалукаФото: РТРС

Увођењем додатног дана за рад са странкама очекује се ефикасније пружање услуга, брже рјешавање захтјева и боља доступност Канцеларије за регистар удружења грађана и фондација.

- Ова мјера значи брже регистрације и уписе промјена, мање гужве и краће вријеме чекања, те ефикаснији рад суда. Настављамо да конкретним потезима унапређујемо доступност и квалитет правосудних услуга за све грађане Републике Српске - изјавио је министар правде у Влади Републике Српске Горан Селак.

Он је прецизирао да ће поред досадашњег термина сриједом од 9.00 до 13.00 часова, странке, убудуће, бити примане и сваког четвртка у истом термину.