Несташица воде у бањалучким насељима: У Драгочају воде нема пети дан (ВИДЕО)

Наглашавају да је на бројеве надлежних готово немогуће било кога добити, те да се довијају на разне начине.
Мјештанин Драгочаја, Симо Трбић, каже да у њиховом домаћинству имају двије куће у којима станује 11 чланова његове породице.
- Ми воде немамо од понедјељка, Можете замислити како нам је. Лакше ми је било прије 60 година на селу, када смо имали дрвено корито и чесму - истиче Трбић.
Градоначелник Драшко Станивуковић тврди да воде нема само покоја кућа у Драгочају, те да ће проблем бити трајно ријешен за 45 дана.
- Ко то нема воде од понедјељка? Дајте да видимо. То може бити један дио улица. Али парни и непрани режим функционише 90 посто. Ми знамо када је пун резервоар Пријечани, када Рамићи. Наизмјенично пуштамо - тврди Станивуковић.
Посебно тежак положај имају пољопривредници и сточари.
- Кад дођеш кућинемаш се гдје истуширати, опрати суђе, веш. Ево, имам око 30 квадрата поврћа и немам чиме да залијем - каже мјештанин Михајло Благојевић.
