Гро СП Бањалука: Рестрикција воде не долази у обзир

- Недопустиво је да у 21. вијеку, у највећем граду Републике Српске, вода као основна животна потреба поново постане проблем за хиљаде грађана. Бањалучани редовно измирују своје обавезе према "Водоводу" и с правом очекују сигурно и уредно водоснабдијевање, а не рестрикције које су, нажалост, постале готово редовна појава током љетних мјесеци - истиче се у саопштењу.
Како истичу, постављају оправдано питање - да ли је могуће да је сваке године потрошња воде толико неочекивано повећана да систем није у стању да одговори потребама грађана?
- О каквом систему говоримо ако само неколико дана високих температура може довести до проглашења ванредног стања и увођења рестрикција? Умјесто изговора и пребацивања одговорности, грађани очекују конкретна рјешења. Обавеза Градске управе и "Водовода" Бањалука јесте да обезбиједе стабилно, квалитетно и несметано снабдијевање водом за сва домаћинства на подручју града. Свјесни смо да су бројни инфраструктурни пројекти важни за развој Бањалуке, али водоснабдијевање мора бити апсолутни приоритет сваке одговорне градске администрације. Без рјешавања основних комуналних потреба грађана, сви други пројекти губе свој пуни смисао - додаје се у саопштењу.
Позивају градоначелника и руководство "Водовода" да јавности хитно понуде јасан план рјешавања проблема и дугорочне мјере које ће спријечити да се Бањалука из године у годину суочава са истим проблемом.
- За Социјалистичку партију рестрикције воде не долазе у обзир као рјешење. Грађани не смију да испаштају због лошег планирања, недовољних инвестиција или неодговорног управљања системом водоснабдијевања. Умјесто увођења рестрикција, надлежни су дужни да обезбиједе капацитете и услове који ће гарантовати уредно снабдијевање водом током цијеле године. Вода није привилегија, већ основно право сваког грађанина и зато очекујемо да се овај проблем ријеши одмах и трајно - закључује се у саопштењу.
