Гранични прелаз у Козарској Дубици добио стални међународни статус

Савковић је истакао да ова одлука представља потврду значаја овог граничног прелаза за грађане, привреду и институције са обје стране границе, али и важан корак ка даљем развоју општине.
- Након година привремених рјешења и неизвјесности, данас можемо рећи да је једно важно питање за Козарску Дубицу коначно ријешено. Стални статус међународног граничног прелаза није само административна одлука, већ потврда да наша општина има важну улогу у повезивању људи, привреде и институција са обје стране границе - рекао је Савковић новинарима у Козарској Дубици.
Према његовим ријечима, тиме се отвара простор за снажнији привредни развој, лакши проток робе и путника, те веће могућности за инвестиције и квалитетнију прекограничну сарадњу.
- Захваљујем свима који су учествовали у овом процесу и допринијели да дођемо до рјешења које ће дугорочно користити нашим грађанима - навео је Савковић.
Он је посебно нагласио значај заједничких активности на уређењу моста између Козарске Дубице и Хрватске Дубице, истичући да је ријеч о инвестицији која додатно потврђује опредијељеност обје локалне заједнице за јачање међусобне повезаности.
Међународни гранични прелаз подразумијева гранични прелаз намијењен међународном саобраћају који могу користити држављани свих земаља, у складу са важећим прописима БиХ, Хрватске и Европске уније.
Такав статус омогућава несметанији проток путника, унапређује повезаност пограничних подручја и доприноси развоју привредне, туристичке и институционалне сарадње између двије државе.
