Улагање од 200.000 КМ за модернизацију Ергеле "Вучијак"

Грубешић је рекао да Влада Републике Српске од 2009. године, када је Ергела постала њено стопроцентно власништво, континуирано подржава њен развој у складу са потребама установе.
- Подршка од намјенских 200.000 КМ омогућиће нам да на Ергели успоставимо савремен начин рада са коњима, нове концепте исхране и обезбиједимо смјештај који ће гарантовати удобност, сигурност и задовољење потреба животиња, радника и посјетилаца - истакао је Грубешић.
Он је навео да су међу планираним инвестицијама набавка аутоматске шеталице за коње, аутоматских појилица и унапређење система исхране, што би требало да допринесе бољем здравственом стању, кондицији и узгојним резултатима липицанера.
Грубешић је нагласио да ће улагања у Ергелу "Вучијак" имати значај и за Прњавор јер стварају предуслове за развој нових едукативних, туристичких и културних садржаја.
- Локална заједница добија простор на којем ће моћи да се организују радионице, умјетничке колоније и други садржаји који не нарушавају амбијент Ергеле, док ће узгајивачи коња моћи на нашем примјеру да прате савремене моделе успјешног газдовања и узгоја - рекао је Грубешић.
Он је истакао да Ергела интензивно ради на обезбјеђивању свих зоотехничких и здравствених услова неопходних за квалитетан узгој коња, као и на осавремењавању производње и рада.
Градоначелник Прњавора Дарко Томаш поздравио је одлуку Владе Републике Српске о додјели 200.000 КМ Ергели "Вучијак", те захвалио за континуирану подршку развоју ове установе.
Он је изјавио Срни да је ова ергела јединствена у Републици Српској и да представља један од највећих туристичких потенцијала Републике Српске.
Влада Републике Српске одобрила је на сједници у четвртак, 18. јуна, 200.000 КМ Ергели "Вучијак" за развој експериментално-едукативног центра ради унапређења услова смјештаја и исхране коња.
