Савез синдиката: Системски уредити питање рада на изразито високој температури

Из Савеза синдиката апелују на послодавце да, прије свега, обезбиједе довољне количине питке воде, чешће паузе за одмор у расхлађеним или засјењеним просторијама, те прерасподијеле радно вријеме да радници не би радили у најтоплијем дијелу дана.
Напомињу да су најугроженији радници који раде на отвореном и то грађевински и радници у комуналним дјелатностима, шумарству, пољопривреди и саобраћају, као и радници који раде у затвореним просторијама без адекватне вентилације и расхладних система.
Из Савеза синдиката најављују да ће иницирати доношење законских и подзаконских аката који уређују питање рада на изразито високој температури у Српској, о чему ће почетком јула разговарати са представницима релевантних институција с циљем доношења конкретног законског рјешења.
- Сваке године у периоду високих температура, указујемо на чињеницу да је у Републици Српској неопходно системски уредити ово питање да би биле спријечене здравствене посљедице и повреде на раду - подсјећају из Савеза сидниката.
