latinica  ћирилица
16/06/2026 |  08:31 ⇒ 10:24 | Аутор: РТРС

Амиџић: Грађани морају бити испред политике (ВИДЕО)

Министар финансија и трезора у Савјету министара Срђан Амиџић заказао је за наредни понедјељак нову сједницу Управног одобра Управе за индиректно опорезивање БиХ, на којој ће се наћи и Правилник о поврату ПДВ-а на прву некретнину, чије је усвајање у више наврата изостало због чланова Управног одбора из Федерације.
Срђан Амиџић - Фото: РТРС
Срђан АмиџићФото: РТРС

Према ријечима Амиџића, нико од чланова нема приговора на Правилник, али постоје политичке опструкције из Федерације. Наглашава да ће истрајати у усвајању Правилника и да грађани морају бити испред политике.

- Нажалост, ми смо имали неријетко ситуацију кад су људи покушавали да поставе политику испред онога што и јесу стварне потребе људи. То је најмање 25.000 поврата физичком лицу на рачун тог физичког лица које је купило прву некретнину. И сад имате неке појединце који налазе различите изговоре зашто то не може. Од тога не одустајемо. Сљедећи понедјељак имамо поново сједницу УО УИО и ми инстистирамо на овом питању. То што је некима проблем зато што је то иницијатива предсједника Милорада Додика, то је његов проблем. Он је човјек предложио нешто што је у корист и људи који живе и у Републици Српској и у Федерацији - рекао је Амиџић.

АМИЏИЋ: ОПОЗИЦИЈИ СМЕТА ШТО ЋЕ У СРПСКОЈ РАСТИ ПЛАТЕ И ПЕНЗИЈЕ

Неразумљиви су наводи опозиције у вези новог задужења Републике Српске јер им смета што ће у Српској доћи до повећања плата, пензија, те реализације бројних инфраструктурних пројеката, оцијенио је Амиџић.

- Смета им што ће се наставити изградња путне инфраструктуре, што ћемо почети са изградњом студентског дома у Фочи, научно-технолошког парка у Бањалуци, што смо завршили пројекат наводњавања у области пољопривреде, што ћемо наставити пројекат када је у питању масовна идентификација непокретности кроз РУГИПП - рекао је Амиџић.

Амиџић је оцијенио да им сметају и пројекти везани за изградњу медицинског факултета на локацији Универзитетског клиничког центра Српске.

- Не причамо ми о задужењима, него о стварима због којих људи боље живе. А, ако причате о томе да ли је неко задужен или није, постоји дефинисано шта је критеријум задужености – то је 60 одсто, а ми смо на 38 одсто - указао је Амиџић.

Он сматра да опозиција нема конкретне политике, него да им је циљ само смјена лидера СНСД-а Милорада Додика са власти и расподјела функција након избора.