Додик: Важно систематско документовање страдања Срба

- Нисам оклијевао да подржим формирање Меморијалног центра Републике Српске и захвалан сам директору овога центра Денису Бојићу и његовим сарадницима за предан рад, те породицама страдалих који су смогли снагу да поново свједоче о страхотама које су доживјели у посљедњем рату - рекао је Додик на свечаној академији Меморијалног центра Републике Српске.
Он је нагласио да је веома значајно што ће Народна скупштина Републике Српске разматрати законске одредбе које се односе на права бораца.
- Додатно ћемо побољшати положај бораца. Институције Републике Српске упорно су радиле на побољшању положаја борачких категорија, али и да не буду заборављена страдња српског народа - истакао је Додик.
Додик је најавио да ће за неколико дана, уз договор са предсједником Србије Александром Вучићем, бити сједница Координационог тијела за изградњу спомен-подручја Доња Градина.
- Дигитализација коју је урадио Меморијални центар биће незаобилазан дио спомен- подручја Доња Градина - рекао је Додик.
Према његовом мишљењу, остали народи су на бази неистина формирали причу о властитом страдању.
- Примјер јесте да је више од 400 имена која су уклесана у Поточарима било оних који су живи. Нама не треба лажно свједочење, треба нам истина - каже Додик.
Он је напоменуо да је дигитализација страдња српског народа важна ради будућих генерација.
- Сарађиваћемо са институцијма Србије о питању страдања српског народа. То је јединствена истина која мора бити сачувана. Морамо законски уредити обаласт која се односи на наша страдања - поручио је Додик.
Обраћањима и пригодним програмом, завршена је свечана академија Меморијалног центра Републике Српске.
Формирање Меморијалног центра Републике Српске изузетно је значајно, јер циљ јесте систематско документовање историјских страдања српског народа.
— Милорад Додик (@MiloradDodik) May 19, 2026
Нисам оклијевао да подржим формирање Меморијалног центра Републике Српске и захвалан сам директору овога центра Денису Бојићу и… pic.twitter.com/y18X6qQyWA

