Mtel baner
latinica  ћирилица
09/05/2026 |  09:46 ⇒ 09:47 | Аутор: СРНА

Шолаја: Српска и Русија дијеле сличан историјски и културолошки идентитет

Посјета званичника Републике Српске Русији поводом обиљежавања Дана побједе над фашизмом представља континуитет добрих односа двије земље, које дијеле сличан историјски и културолошки идентитет, рекао је Бојан Шолаја из Центра за међународне и безбједносне студије.
Бојан Шолаја - Фото: РТРС
Бојан ШолајаФото: РТРС

Шолаја је напоменуо да је та сарадња, од момента када је почела, суштински распрострањена у више различитих области, те да није само протоколарна.

- Република Српска и Русија су кроз године развиле низ односа у различитим областима, који су, наравно, утемељни на политичкој сарадњи, али она се наставља и кроз области образовања, културе, привреде - рекао је Шолаја.

Он је додао да је сарадња и природна, јер Русија и Република Српске дијеле тековине из Другог свјетског рата и побједе над фашизмом.

- Република Српска и друге земље које баштине ту културу сјећања на оно што се дешавало на овим просторима током Другог свјетског рата, имају и ту повезницу када говоримо о том неком идентитетском питању, напросто се налазимо на истој страни историје - рекао је Шолаја.