Кина: Погинула 21 особа од експлозије у фабрици ватромета

Експлозија у Лиујангу, центру за производњу ватромета, догодила се око 16.40 часова по локалном времену, наводи се у извјештајима.
Снимци са друштвених мрежа приказују велике стубове дима који се уздижу у ведро небо.
Агенција Синхуа емитовала је снимак густих облака дима који се уздижу са мјеста прекривеног рушевинама и крхотинама.
Пет спасилачких тимова од близу 500 људи, заједно са три спасилачка робота, послато је на лице мјеста.
Два складишта црног барута унутар фабричког комплекса представљала су висок ризик, наводе кинески медији и додају да су власти евакуисале становнике из опасних зона, успоставиле зону спасавања у кругу од километар и контролну зону од три километра око мјеста експлозије.
Детонација се десила у компанији за производњу и приказивање ватромета "Хуашенг". Особа која је задужена за компанију је притворена, а узрок несреће се истражује, пренио је државни лист "Чајна дејли".
Кинески предсједник Си Ђинпинг позвао на брзу истрагу да би се утврдили узрок експлозије и одговорност.
