latinica  ћирилица
01/04/2026 |  14:40 ⇒ 15:59 | Аутор: РТРС

Бјеговић за РТРС: Формирање војног савеза Загреба, Тиране и Приштине отворена безбједносна пријетња

Након што је лидер СНСД-а Милорад Додик на јучерашњој сједници Предсједништва ове политичке партије истакао да је разматран утицај војног савеза Загреба, Тиране и Приштине, огласио се и професор безбједносних наука Мирослав Бјеговић, који је истакао за РТРС да је иницијатива Додика адекватна прилика да се разговара о ономе што угрожава интересе првенство српског народа, а самим тим и интересе Српске и Србије.
Мирослав Бјеговић - Фото: РТРС
Мирослав БјеговићФото: РТРС

- Формирање војног савеза јесте једна директна и отворена безбједносна пријетња првенствено на територијални интегритет и Србије и Српске - истакао је Бјеговић.

Додаје да се по том питању Српска и Србија требају договорити на заједничком састанку, о даљим активностима у одбрани и заштити сопствене територије и безбједности српског народа.

- Јасно је, нажалост, оно што Хрватска, Албанија и тзв. Косово желе постићи, а наше је да адекватним мјерама, попут онога што ради Србија и Вучић, гдје се адекватно улаже првенствено у одбрамбене капацитете војске Србије, наоружавањем, опремањем, управо због оних који имају лоше намјере - каже Бјеговић.

Навео је да када је српски народ уједињен у одбрани своје територије и државних и националних интереса, он је тада сигурно несаломљив и непобједив.

Подсјећамо, Додик је овај војни савез окарактерисао као директну опасност по Републику Српску.