12/03/2026 | 07:21 ⇒ 09:54 | Аутор: ТАНЈУГ
Дмитријев: У САД разговори о кризи на глобалним енергетским тржиштима
Директор Руског фонда за директне инвестиције и специјални представник руског предсједника за инвестиције и економску сарадњу са иностранством Кирил Дмитријев изјавио је да је током посјете Сједињеним Америчким Државама разговарао о актуелној кризи на глобалним енергетским тржиштима.

Кирил Димитријев (Фото: EPA/SERGEI ILNITSKY)
Он је навео да су током састанака разматрани и перспективни пројекти који би могли да допринесу обнови односа између Русије и Сједињених Америчких Држава, пренијела је РИА новости.
- Разговарали смо како о перспективним пројектима који би могли да допринесу обнови руско-америчких односа, тако и о тренутној кризи на глобалним енергетским тржиштима - написао је Дмитријев на Телеграму.
Он је додао да је у САД отпутовао на захтјев руског предсједника Владимира Путина, гдје је одржан састанак шефова радне групе за економску сарадњу између Русије и Сједињених Америчких Држава.
