latinica  ћирилица
26/02/2026 |  09:54 ⇒ 09:54 | Аутор: РТРС

ПУ Бањалука: Лишени слободе због насилничког понашања на футсал утакмици

Полицијски службеници Полицијске управе Бањалука, идентификовали су и лишили слободе лица И.Ћ. и Д.З. оба из Бањалуке, због постојања основа сумње да су починила кривично дјело насилничко понашање на спортској приредби или јавном скупу, а у току је рад на идентификовању осталих лица која се могу довести у везу са наведеним кривичним дјелом.
Полиција - Фото: РТРС
ПолицијаФото: РТРС

- Наведена лица сумњиче се да су јуче око 19.35 часова у Спортској дворани "Борик" у Бањалуци у току одигравања утакмице Премијер футсал лиге БиХ између клубова Борац из Бањалуке и Бубамара из Цазина физички напала навијаче гостујућег тима, којом приликом је један мушкарац задобио повреде - саопштила је ПУ Бањалука.

Повријеђеном мушкарцу је указана љекарска помоћ на Универзитетско – клиничком центру Републике Српске.

У току је рад по наведеном, а све мјере и радње предузимају се под надзором дежурног тужиоца Окружног јавног тужилаштва Бањалука.