15/12/2025 | 20:48 | Аутор: СРНА
Мазалица: Да ли ЦИК има већу обавезу према Шмиту, него према бирачима?
Пар чињеница у вези са вјештачки наметнутим предсједничким изборима у Републици Српској: само један ниво власти, мала излазност гласача, Централна изборна комисија (ЦИК) именовала предсједнике бирачких одбора, а не политичке партије, и тај исти ЦИК и даље нешто броји и контролише, изјавио је за Срну шеф Клуба посланика СНСД-а у Народној скупштини Републике Српске Срђан Мазалица.

Срђан МазалицаФото: РТРС
- Грађани имају пуно право да брину, и сумњају да ли је ЦИК способан провести опште изборе за све нивое за мање од десет мјесеци - истакао је Мазалица.
Он је нагласио да је опште увјерење да је овај састав ЦИК-а политички обојен и политизован.
- Посебно оптерећење лежи у чињеници да им је Кристијан Шмит нелегално продужио мандат, иако је је и њихов избор претходно био процедурално упитан. Поставља се питање да ли они имају већу обавезу према Шмиту, него према бирачима - рекао је Мазалица.

