15/12/2025 | 19:55 | Аутор: ТАНЈУГ
Словачки премијер Фицо: Позван сам на састанак са Трампом у САД
Амерички предсједник Доналд Трамп позвао је словачког премијера Роберта Фица да посјети Сједињење Америчке Државе средином 2026. године како би потписали споразум о сарадњи двије земље у области нуклеарне енергије и додао да је Словачка поштована земља због "суверене спољне политике", саопштио је данас Фицо.

Роберт Фицо (Фото: EPA/ZUZANA GOGOVA, илустрација)
- Част ми је што ми је специјални изасланик америчког предскедника уручио писмени позив за поскету САД и састанак са Трампом. Желимо заједнички да подржимо потписивање међувладиног споразума између Словачке и САД о сарадњи у нуклеарној енергији и размијенимо мишљења о најактуелнијим свјетским темама - навео је Фицо у објави на Фејсбуку.
Словачки премијер је прецизирао да ће временски оквир посјете бити обиљежавање 250. годишњице независности САД и одржавање Свјетског првенства у фудбалу.
- Суверена спољна политика усмјерена ка све четири стране свијета доноси своје резултате. Поштовани смо, добијамо инвестиционе понуде, а свјетски лидери нас не избјегавају - истакао је Фицо.

