09/08/2018 |  11:38 ⇒ 12:49 | Аутор: РТРС

Ивана "летјела" до финала!

Најбоља атлетичарка Србије Ивана Шпановић се као прва у квалификацијама пласирала у финале на Европском првенству у Берлину. Скоком од 6.84 у трећој серији она се пласирала на прву позицију у квалификацијама.
Ивана Шпановић - Фото: Novosti.rs
Ивана ШпановићФото: Novosti.rs

Послије преступа у првој серији Ивана Шпановић је скоком од 6.56 заузела четврто место у квалификацијама.
У трећој серији Ивана је доскочила на 6.84 и пласирала се на прво мјесто испред Британке Шаре Проктор са 6.75 и атлетичарке Шветске Кади Санјиа са 6.63.
Овим скоком српска атлетичарка се квалификовала као прва у финале дисциплине скока у даљ.

Друга српска атлетичарка Милица Гардашевић завршила је такмичење на 21. мјесту скоковима 6,26 и шест метара, уз један преступ.

Ивана Шпановић злато из Амстердама освојено прије двије године браниће у финалу које је на програму у суботу од 20.05. часова.

И  Драгана Томашевић пласирала се у финале бацања диска. Она је имала резултат 57,77 метара, који је остварила у првој серији. Укупно је заузела 10. место у квалификацијама. Норма је била 58,5 метра, а пребацило је седам атлетичарки.

Финале бацања диска је на програму у суботу од 20.20 часова.