16/11/2017 |  08:22 ⇒ 08:42 | Аутор: РТРС

"Инке" на Муднијалу, Србија остала у 4. шеширу (ВИДЕО)

Репрезентација Перуа посљедњи је учесник Свјетског првенства у Русији 2018. године.
Репрезентација Перуа - Фото: ТАНЈУГ
Репрезентација ПеруаФото: ТАНЈУГ

Перуанци су у реваншу баража савладали Нови Зеланд на крцатом 'Националном стадиону' у Лими 2:0 (1:0), па ће по пети пут играти на Мундијалу.

Велики успјех Јужноамериканаца значи и да ће селекција Србије остати у најслабијем, четвртом шеширу за жријеб групне фазе првог дана децембра у московском Кремљу.

Послије сусрета без голова у Велингтону, први је у делиријум преко 50.000 навијача бацио легендарни Џеферсон Фарфан у 28. минуту, послије асистенције Кристијана Куеваса, сјајним и снажним ударцем са десетак метара од гола гостију.

Тим резултатом отишло се на одмор, да би коначан резултат поставио Кристијан Куевас послије тачно двадесет минута игре у наставку, пошто се најбоље снашао послије корнера и гужве у срцу шеснеастерца.

Биће ово пети пут да 'Инке играју на Завршном турниру, послије 1930, 1970, 1978. и 1982. године, а највећи успјех остварили су у Мексику '70, када су стигли до четвртине финала.

Двадесетпрво ФИФА Свјетско првенство на програму је од 14. јуна до 15. јула 2018. године у 11 градова и на 12 стадиона широм Русије.