16/09/2017 |  21:48 ⇒ 21:49 | Аутор: РТРС

Бањалучки ватерполисти диживјели и трећи пораз

Ватерполисти Бања Луке доживјели су и трећи пораз на квалификационом турниру за Лигу шампиона,који се одржава на градском олимпијском базену у Бања Луци.
Ватерполо - Фото: ТАНЈУГ
ВатерполоФото: ТАНЈУГ

Од нашег представника вечерас је био бољи Портуенсе 10:5.

Након два увјерљива пораза од Синтеза из Казања и ОСЦ-а из Будимпеште,ватерполисти из Бања Луке су у дуелу са Портуенсеом добили прилику да покажу колико знају.

Парирали су бањалучки ватерполисти ривалима из Португалије,повели су са 2:0, али до краја прве четвртине Портуенсе изједначује на 2:2,а затим добија и другу четвртину са 2:0.Бања Лука је у трећој четвртини пришла на 4:5 ,али више од тога није могла. противник је направио серију од 5:0 и осигурао прву побједу на турниру.

Два гола за Бања Луку постигао је Амиџић ,а по један Стевандић,Бабић и Вујковић.

Организација турнира протиче добро. Тренер Бања Луке каже да ће клуб и град задржати лиценцу за Лен такмичења.

Квалификациони турнир прве рунде Лиге шампиона завршава сутра. Посљедњу утакмицу бањалучки ватерполисти ће одиграти сутра ујутро против шпанске Терасе.