27/07/2017 |  13:49 ⇒ 13:54 | Аутор: РТРС

Американци освојили Голд куп

Фудбалер Сједињених Америчких Држава освојили су Голд куп победом над Јамајком у финалу - 2:1.
Фудбалери САД - Фото: Getty Images
Фудбалери САДФото: Getty Images

Американци су на тај начин стигли до шестог "златног" трофеја, док је селектор Брус Арина трећи пут тријумфовао и изједначио се са нашим Бором Милутиновићем, који је до сада држао рекорд са три пехара.

Домаћин такмичења повео је у Калифорнији у посљедњем минуту првог полувремена, фантастичним голом Жозија Алтидора.

Корпулентни нападач је перфектно извео слободан ударац са отприлике 25 метара и најавио велико славље више од 65.000 гледалаца.

Међутим, Јамајчани се нису предавали, па су већ у петом минуту наставка изједначили, када је Вотсон сјајно скочио код корнера Лоренса и главом затресао мрежу.

Чинило се да ће утакмица отићи у продужетке, али тако није мислио Џордан Морис - у 89. минуту је са неких 12-13 метара закуцао лопту у горњи десни угао за ерупцију одушевљења на стадиону "Ливај".