29/06/2017 |  22:00 | Аутор: РТРС

Побједа Војводине над словачким Ружомберком

Фудбалери Војводине савладали су Ружомберок са 2:1 у првом колу квалификација за Лигу Европе.

Изабраници Радослава Батака одиграли су одличан меч, али је сенку на њега бацио примљен гол у финишу утакмице.

Није могло боље да крене за Војводину, пошто је у осмом минуту Филип Малбашић постигао еврогол ударцем са неких двадесетак метара.

Само 13 минута касније исти играч успио је да удвостручи предност. Малбашић је поново одлично шутирао, само је овога пута лопта ишла нешто ниже и од стативу завршила иза леђа голмана, 2:0.

Наставили су домаћи играчи са иницијативом, међутим на крају се испоставило да су кажњени због пропуштених шанси. Играо се 81. минут када је Ерик Даниел постигао гол за 2:1.

До краја утакмице Воша је покушавала, међутим није успјела да дође до још једног гола, па је остало Војводина - Ружомберок 2:1.

Реванш меч игра се за недјељу дана у Словачкој.