Болт најбржи у Острави

Јамајчански атлетичар Јусеин Болт побиједио је у трци на 100 метара на митингу у Острави.
Јусеин Болт - Фото: AFP/Getty images
Јусеин БолтФото: AFP/Getty images

Вишеструки свјетски рекордер и олимпијски шампион трку је завршио за 10,06 секунди. Он је нешто спорије стартовао, али је успио да надокнади заостатак и прође кроз циљ испред Кубанца Јунира Переса, који је остварио резултат од 10,09.

Трећи је био Жак Али Харви из Турске са 10,26 секунди.

Болт није успио да поправи свој овосезонски најбољи резултат од 10,03, који је поставио 11. јуна на Јамајци.

Он се припрема за Свјетско првенство у Лондону у августу, гдје ће бранити титулу. Болт је претходно рекао да ће на том такмичењу завршити каријеру, али је јуче навео да још није одлучио гдје ће трчати посљедњу трку.

Побједу у Острави остварио је и Британац Мо Фарах, који је трку на 10.000 метара завршио за 27:12,09 минута.

Јужноафрички атлетичар Вејд ван Никерк поставио је у Острави нови свјетски рекорд у трци на 300 метара.

Ван Никерк је остварио резултат од 30,81 секунду и оборио рекорд Американца Мајкла Џонсона од 30,85 секунди из 2000. године.

Такође, он је поправио и рекорд митинга, који је до сада држао Јамајчанин Јусеин Болт резултатом 30,97 секунди.

Јужноафриканац је тако други пут за мање од годину дана оборио Џонсонов рекорд, пошто је на Олимпијским играма у Рио де Жанеиру поставио најбољи свјетски резултат и на 400 метара.

Он је тада освојио златну медаљу резултатом 43,03 секунди, а претходни свјетски рекорд Џонсона из 1999. године износио је 43,18 секунди.