20/06/2017 |  20:07 | Аутор: РТРС

Реми Србије и Македоније у Бидгошчу

Млада репрезентација Србије одиграла је неријешено са Македонијом 2:2 у мечу другог кола Групе Б Европског првенства у Пољској. Мијат Гаћиновић донио предност Србији у 24. минуту, изједначио је Барди у 64. минуту са бијеле тачке. Преокрет Македонији донио је Ђорђев прелијепим голом у 83. минуту, а реми Србији обезбиједио Ђурђевић.
Репрезентација Србије У21 (Фото: UEFAUnder21 ) -
Репрезентација Србије У21 (Фото: UEFAUnder21 )

Прво полувреијме у Бидгошчу су дјеловали обећавајуће, Србија је била далеко бољи ривал, имала лопту, имала игру.

Мијат Гаћиновић је постигао гол у 24. минуту за вођство, а Македонци су први пут запријетили у самом финишу првог дијела игре.

Међутим, у другом полувремену, Македонци агресивнији, организованији, што им је донијело изједначење у 64. минуту.

Лопта је погодила у руку Андрију Живковића у казненом простору, а са пенала је био прецизан Барди.

Резервиста Ђорђи је постигао прелијеп гол у 83. минуту, ударцем са двадесетак метара, чиме је донио Македонији преокрет.

Бод Србији обезбиједио је Урош Ђурђевић, који је у 90. минуту постигао гол главом послије центаршута Живковића.

Србија је могла и до побједе, али је Андрија Живковић у посљедњим минутима погодио стативу.