20/06/2017 |  08:51 ⇒ 09:03 | Аутор: РТРС

Преокрет Енглеске, нови реми Шведске

Фудбалери Енглеске савладали су Словачку 2:1, док су домаћин Пољска и Шведска ремизирали 2:2 у другом колу Групе А U21 Европског првенства.
U21: Енглеска - Словачка (Фото: REX / Features) -
U21: Енглеска - Словачка (Фото: REX / Features)

Енглези су до прве побејде стигли после преокрета у другом полувремену, након што је Хријена довео Словаке у предност у 23. минуту.

"Горди Албион" је изједначио преко Мовсона у 50, а гол за преокрет и побједу доноси Редмонд свега 11 минута касније.

У другом мечу групе мало је недостајало да меч има идентичан ток. Пољаци су повели преко Монете у шестом минуту, али Швеђани преокрећу преко Страндберга и Ларсона до полувремена.

Међутим, шампиона без побjеде и послије другог меча, а домаћина у животу оставља Ковнацки, поготком из пенала у првом минуту надокнаде времена.

Пред посљедње коло Енглеска је лидер групе са четири бода, Словаци имају три, Швеђани два, а Пољаци један. У трећем колу Енглеска игра са Пољском, а Шведска са Словачком, у четвртак.