13/01/2017 |  20:08 ⇒ 20:21 | Аутор: РТРС

ЦСКА демолирао Армани

Кошаркаши ЦСКА из Москве више него убједљиво су савладали екипу Арманија са 101:64, у утакмици 17. кола Евролиге. Теодосић "скроман" са 10 поена и седам асистенција, Мачван одличан у поразу своје екипе са 19 поена и 11 скокова.
Милош Теодосић (Фото: euroleague.net) -
Милош Теодосић (Фото: euroleague.net)

Шампион Европе прекинуо је низ од три пораза, савладавши блиједу екипу Арманија са 101:64, уз одличне партије Нанда де Колоа и Андреја Воронцевича.

Француз је био најефиканији на мечу са 22 постигнута поена, док је репрезентативац Русије додао 18. Милош Теодосић забиљежио је за њега скромних 10 поена и седам асистенција.

На другој страни истакао се репрезентативац Србије Милан Мачван, који је уз 19 поена имао и 11 скокова. Мирослав Радуљица додао је десет поена.

ЦСКА је одлично ушао у меч, већ после прве четвртине било је 27:9, да би на полувремену Московљани имали огромну предност од 56:35.

"Армејци" су остварили 13. победу у такмичењу и задржали прво мјесто на табели, док је италијанска екипа забележила 13. пораз.

У другом мечу дана, Галатасарај је на свом терену савладао екипу Жалгириса са 87:79.

Турски тим до победе је предводио Бруно Фитипалдо са 21 поена и шест асистенција, док је Тибор Плајс постигао 17, уз седам скокова, а Синан Гулер постигао је 16. Српски кошаркаш Владимир Мицов постигао је 11 поена, уз по пет асистенција и скокова.

У екипи Жалгириса истакао се Брок Мотум са 18 поена, док је Паулијус Јанкунас додао 14.

Галатасарај је после тријумфа на претпоследњем, 15. месту табеле Евролиге са пет победа и 12 пораза, док је Жалгирис 14. са скором шест победа и 11 пораза.

Барселона - Олимпијакос 67:69

ТАБЕЛА: ЦСКА 13-4, Олимпијакос 12-5, Реал 11-5, Басконија 11-6, Фенербахче 10-7, ПАО 9-7, Звезда 9-8, Дарушафака 9-8, Ефес 8-8, Бамберг 7-10, Уникс 7-10, Барселона 7-10, Макаби 6-10, Жалгирис 6-11, Галатасарај 5-12, Армани 4-13.

Извор: РТС. Мондо