13/01/2017 |  10:04 | Аутор: РТРС

НБА: Блиставо вече Бобија и Јокића (ВИДЕО)

Марјановић је у поразу Детроита од Голден Стејта (127:107) учествовао са 13 поена и 11 скокова за 16 минута у игри. Репрезентативац “орлова“ дабл-даблом предводио Денвер до тријумфа против Индијане
Бобан Марјановић - Фото: Getty Images
Бобан МарјановићФото: Getty Images

Српски кошаркаш Бобан Марјановић забиљежио је "дабл-дабл" учинак у поразу свог тима од Голден Стејта 127:107, у наставку такмичења НБА лиге.

Марјановић је у игри провео 16 минута, и за то вријеме остварио је учинак од 13 поена и 11 скокова. Он је из игре шутирао 5/7 и погодио је сва три пенала која је шутирао. То, међутим, није помогло Детроиту да избјегне свој други узастопни пораз и омогући прошлосезонском финалисти плеј-офа да оствари трећи везани тријумф.

Детроит је на полувремену губио само два поена, али је у наставку платио недостатак шута за три, док је противник "затрпао" њихов кош. Кевин Дурент завршио је меч са 25 поена, шест скокова и девет асистенција за Вориорсе, Стефен Кари са 24 поена, шест асистенција и пет украдених лопти, а Клеј Томпсон са 23 поена.

Најефикаснији у Детроиту био је маркус Морис са 21 поеном, док је Тобајас Херис постигао 18. Андре Драмонд имао је 12 поена и 10 скокова, односно један мање од Марјановића, који је имао најбољи "скакачки" учинак.

НБА коло у ноћи између четвртка и петка почело је утакмицом у Лондону, у коме је Денвер побиједио Индијану 140:112. Тим је до побједе предводио српски репрезентативац Никола Јокић, који је за 30 минута у игри имао учинак од 22 поена, 10 скокова и седам асистенција. Вилсон Чендлер додао је 21 поен за Нагетсе.

Најефикаснији у пораженом тиму би оје Си-Џеј Мајлс са 20 поена.

Сан Антонио је одговорио на пораз код куће у прошлој утакмици онако како увијек ради – тако што је убједљиво побиједио наредног противника. Цијену су сада платили Лос Анђелес Лејкерси, које је тим из Тексаса побиједио 134:94 и тако му нанео највећи пораз у међусобним дуелима ових тимова.

Најефикаснији у побједничком тиму био је Кавај Ленард са 31 поеном, иако није играо у посљедњој четвртини.

- Нико неће да изгуби двије утакмице код куће узастопно. Увијек треба да се изађе и да се покаже више напора и бољи приступ него у прошлој утакмици - рекао је Ленард послије меча.

Пау Гасол допринио је побједи са 22 поена, девет скокова и шест асистенција. Најефикаснији у Лејкерсима био је Џулијус Рендл са 22 поена.

Далас је у Мексико ситију побиједио Феникс са 113:108 у дербију зачеља западне конференције. Оба тима сада имају учинак од 12 побједа и 27 пораза.

Феникс ће играти још једну утакмицу у Мексику и то ће бити први пут да тај град организује две узастопне НБА утакмице.