13/01/2017 |  08:15 ⇒ 08:32 | Аутор: РТРС

Норвешка побједом отворила Свјетско првенство у рукомету

Рукометаши Норвешке побиједили су синоћ Пољску резултатом 22: 20, у дерију 1.кола Свјетског првенства у Француској.
Свјетско првенство у рукомету (фото:media.rtl2.fr) -
Свјетско првенство у рукомету (фото:media.rtl2.fr)

Рукометаши Норвешке су синоћ савладали Пољску са 22:20 у оквиру 1. кола групе А Свјетског првенства.

У првом полувремену су се двије екипе смјењивале у водству, а Норвешка је пред крај првог дијела стигла до +2 и то је била разлика с којом су и отишли на одмор.

У наставку је утакмица такође била врло отворена и неизвјесна, а Норвешка је некако одржавала своју предност иако су Пољаци више пута успијевали изједначити, али не и повести. На крају, Норвешка је славила са 22:20 и тако отворила свој наступ на Свјетском првенству на најбољи могући начин.

Најефикаснији у побједничком тиму били су Хансен са шест и Бјорнсен са пет погодака, док су у Пољској предњачили Дажек са седам и Гебала са шест голова.

Након првог кола, на табели групе А су водеће Француска, Русија и Норвешка са по два бода, док Пољска, Јапан и Бразил немају ниједан.

Шпанија је савладала Исланд са 27:21.

Репрезентација Хрватске прву утакмицу на шампионату одиграће вечерас против Саудијске Арабије, од 20 часова и 45 минута.