05/01/2017 |  10:45 ⇒ 10:52 | Аутор: РТРС

НБА: Адентокумбо јунак вечери, "краљ" немоћан, Голден Стејт гази

Нови тријмф Голден Стејта, пораз шампиона Кливленда и техничка грешка Расела Вестбрука обиљежили су вече у НБА лиги.
НБА - Фото: илустрација
НБАФото: илустрација

Вестбрук је поново био најбољи у Оклахоми, али није успио да спријечи пораз од Шарлота (123:112), да би кошмарну ноћ заокружио тако што је погодио судију лоптом у главу, због чега је санкционисан.

Вориорси су у дербију вечери, на крилима Кевина Дурента и Стефaна Карија, савладали Портланд са 125:117, док су Кавалирси поражени од Чикага резултатом 106:94.

Милвоки је сјајном четрвтом четвртином преокренуо против Њујорка (105:104), Атланта је била боља од Орланда, Мајами је добио Сакраменто, а Клиперси су послије шест везаних пораза дошли до друге побједе.

Најзаслужнији за тријумф Булса био је Џими Батлер, који је 14 од својих 20 поена постигао у посљедњој четвртини.

У побједничком тиму, који је постигао ове сезоне својих рекодних 13 тројки, истакао се и Даг Мекдермот са 17. Леброн Џејмс није успио да без своја два Ол-стар саиграча помогне Кливленду.

Он је био прехлађен неколико дана и његов наступ је био упитан до 20 минута прије утакмице.

Џејмс је утакмицу завршио са 31 поеном, осам скокова и седам асистенција, за 37 минута у игри.

Грчки кошаркаш Јанис Адентокумбо наставио је да се истиче пошто је кошем у посљедњем нападу донио побједу Милвокију над Њујорком са 105:104.

Адентокумбо је претходно, 8,7 секунди прије краја, украо лопту Дерику Роузу за посљедњи посјед, а утакмицу је завршио са 27 поена и 13 скокова.

Њујорк је забиљежио шести узастопни пораз, а најбољи у том тиму против Милвокија био је Кармело Ентони са 30 поена и 11 скокова.

Прошлогодишњи финалиста Голден Стејт је са 125:117 побиједио Портланд, уз одличну игру Карија и Дурента, који су постигли 35 и 30 поена.  У пораженој екипи са 35 је најефикаснији био Си Џеј Меколум.

Лос Анђелес Клиперси су са 115:105 били бољи од Мемфиса, уз 29 поена Остина Риверса, док је Никола Батум са 27 предводио Шарлот у тријумфу 123:112 над Оклахомом, којој је било недовољно 33 поена и 15 скокова Расела Вестбрука.

Атланта је побиједила Орландо са 111:92, предвођена Денисом Шредером са 18 поена, док је Мајами добио Сакраменто са 107:102, уз 23 поена Тајлера Џонсона.