07/12/2016 |  08:35 | Аутор: РТРС

Бјелица испод нивоа у новом поразу Минесоте (ВИДЕО)

Немања Бјелица није био на свом нивоу у новом поразу Минесота Тимбервулвса.

Тимбервулвси су поражени пред својим навијачима од Сан Антонио Спарса 105:91, уписавши 14. пораз у сезони, док је тим из Тексаса стигао до 17. побједе.

Српски репрезентативац провео је на терену десет минута и за то вријеме убацио је пет поена (1/2 за два, 1/2 за три) и остварио једну асистенцију.

Најбољи код домаћина био је Зек Лавин са 25 поена и три скока, а истакли су се још Ђорђи Диенг са 16 поена и девет ухваћених лопти, односно резервиста Крис Дан са 15 поена.

С друге стране, госте је предводио сјајни Каваи Ленард са 31 поеном (9/12 за два, 2/3 за три), четири асистенције и две украдене. Резервиста Пети Милс додао је 15 поена, пет асистенција и четири скока, док су Кајл Андерсон и По Гасол додали по 11, с тим да је шпански ветеран ухватио и седам лопти.

Српски центар Бобан Марјановић, којег су почетком јула Детроит Пистонси одвели из Сан Антонио Спарса захваљујући понуди тешкој 21 милион долара за три сезоне, није играо ни претходне ноћи и "класику" Истока у ком су "клипови" резултатом 102:91 победили Чикаго Булсе на свом паркету.

Партију вечери у САД пружио је ас Вашингтон Визардса, Џон Вол, који је за 42 минута на паркету убацио 52 поена (рекорд каријере), што је други најбољи кошгетерски учинак после нестварних 60 поена које је претходне ноћи убацио Клеј Томпсон, али за само 29 минута у игри.