16/10/2016 |  19:46 | Аутор: РТРС

Партизан послије продужатака савладао Олимпију

Кошаркаши Партизана побиједили су Олимпију 86:85 у петом колу Јадранске лиге, послије много драме и продужетка у хали "Александар Николић".
Кошаркаши Партизана (Фото: KK Partizan) -
Кошаркаши Партизана (Фото: KK Partizan)

Екипа Алекандра Џикића до тријумфа је дошла послије продужетка, јер је послије 40 минута резултат је био 75:75. Црно-бијели су задржали максималан учинак, а Олимпија је претрпјела трећи пораз.

Партизан је одиграо веома лош меч, шутирао је очајно за три поена (9/37), уз слаб проценат са линије пенала (17/30) и 14 изгубљених лопти.

Црно-бијели су готово током цијеле утакмице имали мали резултатски дефицит, да би тек средином четврте дионице стигли до изједначења, као и у посљедњем минуту, али су серијом грешака пропустили шансу да преокрену.

Мајсторовић је у финишу регуларног дијела са слободних бацања пропустио да донесе побједу својој екипи, а кључну тројку у продужетку постигао је Маринковић седам секунди прије краја, послије чега Олимпија преко Џеферсона, а потом и Оливера није успјела да искористи напад.

Хечер је био најбољи појединац у Партизану са 20 поена (5/5 за два, 3/10 за три, 1/1 слободна бацања), уз четири асистенције. Величковић је имао 13 поена (2/3 за два, 0/6 за три, 9/12 слободна бацања), а Маринковић га је пратио са 12, уз шест ухваћених лопти.

У редовима Олимпије бриљирао је Јанковић са 21 поеном (8/14 за два, 5/7 слободна бацања) и 12 скокова, а готово незаустављив био је Џеферсон са 18 поена и пет ухваћених лопти. Хроват је меч завршио са 12 поена, 11 је имао Оливер, а један мање Мулалић.