21/09/2016 |  09:04 ⇒ 09:12 | Аутор: Б92

Судије "помогле" Севиљи у градском дербију

Фудбалери Севиље савладали су Бетис у градском дербију који је обиљежио први дан петог кола шпанске Примере.

Севиља је у бурној утакмици славила минималним резултатом на свом "Рамон Санчес Писхуану", а стрелац јединог гола био је Габријел Меркадо почетком другог полувремена.

Аргентински репрезентативац се најбоље снашао послије центаршута Самира Насрија из прекида и некако послао лопту иза Адана.

Дуел на стадиону Севиље имао је неколико периода оштре игре, играчи су се често сукобљавали, а и судијска тројка на челу са Фернандесом имала је своју ролу.

Он је поништио изједначујући погодак Алекса Алегрије само неколико минута послије вођства због наводног офсајда, иако је било јасно да ни он, а ни асистент Гонсало Кастро нису били у недозвољеној позицији.

До краја сусрета било је узбуђења и шанси, али су мреже мировале, па је екипа Хорхеа Сампаолија остварила и трећу побједу уз два ремија и налази се на другој позицији на табели са 11 бодова.

Бетис је остао 13. са пет освојених бодова, а нас може да радује одлична партија Дарка Брашанца, који је на терену провео сат времена.

У првом мечу дана фудбалери Малаге побиједили су послије преокрета Еибар, резултатом 2:1.

Еибар је на гостовању против Малаге на југу Шпаније до предности стигао у 42. минуту поготком Нана, али је домаћин два минута касније већ стигао до изједначења голом Сандра Рамиреса.

Побједу Малаги донио је Јусуф Ен Несири у 76. минуту.

Малаги је ово прва побједа у овој сезони Примере, па послеиј пет утакмица има исто толико бодова и заузима 12. мјесто, док је Еибар седми са седам бодова.