22/07/2016 |  21:23 | Аутор: РТРС

Шангај- Борусија убједљива против М.Јунајтеда

Фудбалери Борусије Дортмунд побиједили су Манчестер јунајтед у Шангају са 4:1, на Интернационалном купу шампиона.

Први гол на утакмици постигнут је у 20. минуту, када је Гонзало Кастро погодио за вођство Борусије од 1:0. Након тога, њемачки тим је повео са 2:0 и то са бијеле тачке, преко Обамејанга. У 57. минуту виђен је најљепши детаљ на утакмици. Млади Дембеле направио је пометњу одбрани Јунајтеда, потом сјајно погодио за 3:0. Само два минута потом, врло лијепу акцију Манчестера крунисао је Мкитарјан, који је постигао свој први гол за Јунајтед, и то против бившег клуба. Коначан резултат утакмице поставио је Гонзало Кастро.

Навијачи Борусије имају пуно више разлога за оптимизам, јер су играли без Гецеа, Ширлеа и Ројса, са друге стране Мурињо је у тиму имао Мкитаријана, али није било Ибрахимовића, Рунија и Смолинга.