25/06/2016 |  20:14 ⇒ 20:16 | Аутор: Б92

ЕУРО 2016: Велс пише бајку (ВИДЕО)

Фудбалери Велса наставили су да исписују историју пласманом у четвртфинале Европског првенства у Француској.
Велс - Сјеверна Ирска - Фото: Getty Images
Велс - Сјеверна ИрскаФото: Getty Images

Велшани, који су дебитанти на првенствима 'Старог континента'. савладали су у осмини финала Сјеверну Ирску са 1:0 и тако продужили европски сан.

Генерација коју води Крис Колман изједначила је резултат оне из средине прошлог вијека коју је на Свјетском првенству 1958. у Шведској моћни Бразил зауставио у борби за полуфинале.

Стријелац јединог гола, уједно и трагичар меча, био је Гарет Меколи који је у 75. минуту затресао сопствену мрежу.

Човјек који је Сјеверне Ирце довео до осмине финала голом против Украјине, желио је да прије Робсон-Кануа стигне до лопте коју је са лијевог бока упутио његов имењак Бејл, али је она завршила иза леђа голмана Мекгаверна.

Утакмица на 'Парку принчева' у Паризу није обиловала квалитетним потезима и узбуђењима – Велшани су били бољи, Арону Рамзију оправдано је поништен погодак због офсајда у првом полувремену, а успаванку је ријешио већ описани детаљ.