25/06/2016 |  18:12 ⇒ 18:22 | Аутор: Б92

Пољска послије пенала међу најбољих 8!

Фудбалери Пољске пласирали су се у четвртфинале Европског првенства у Француској побједом над Швајцарском послије бољег извођења једанаестераца.
Пољска - Швајцарска (Фото: epa/Robert Ghement) -
Пољска - Швајцарска (Фото: epa/Robert Ghement)

Послије регуларних 90 минута на стадиону 'Жофроа Гирар' у Сент Етјену било је неријешено 1:1, а исти резултат остао је и након додатних 30 минута.

У 39. минуту Пољаци су стигли до вођства – Кросицни је пробио по десној стани, заврнуо лопту у казнени простор гдје је Левандовски пропустио, а Јакуб Блашчиковски је прихватио и мирно послао кроз ноге голамана Зомера.

У финишу меча, Шаћири- нападач Стоук ситија и Швајцарске постигао је најљепши погодак у досадашњем току турнира.

Лопта је убачена са лијеве стране, одбрана није реаговала на прави начин и она се одбила до Шаћирија који је ухватио невјероватне маказице за више од 16 метара и од десну стативу погодио за изједначење.

Отишло се у продужетке гдје је било неколико великих шанси, али су побједника ипак одлучивали једанаестерци.

Пољаци су у пенал серији били бољи резултатом 5:4 – Гранит Џака промашио је читав гол код Швајцараца, а Гжегож Криховјак одвео своју селекцију у прво четвртфинале у историји.