30/05/2016 |  08:50 | Аутор: СРНА

Соколац: АК Гласинац освојио девет медаља на првенству БиХ за пионире и цицибане

На појединачном првенству БиХ у атлетици за пионире и цицибане, одржаном током викенда на Сокоцу, чланови Атлетског клуба "Гласинац" из Сокоца освојили су девет медаља.
Атлетски клуб „Гласинац“ - Фото: РТРС
Атлетски клуб „Гласинац“Фото: РТРС

У категорији пионира златну медаљу је освојио Михајло Мемедовић у трци на 80 метара и Миломир Комленовић у бацању кугле.

Ђорђе Ковачевић у трци на 1.000 метара и Миломир Комленовић у вортексу освојили су сребрне медаље. Бронзана медаља је припала Михајлу Мемедовићу у скоку у даљ.

У конкуренцији цицибана Бојан Марковић је освојио златне медаље у бацању кугле и у вортексу, а сребро је припало Теодори Гладанац у вортексу и Гордану Боровчанину у бацању кугле.

На овом такмичењу, чији је организатор био "Гласинац" учествовала су 22 клуба са више од 300 такмичара.