29/05/2016 |  18:30 ⇒ 18:35 | Аутор: Агенције

Хамилтону Велика награда Монака

Актуелни шампион Формуле 1 Луис Хамилтон остварио је прву побједу у сезони, на Великој награди Монака.
Луис Хамилтон (ФОТО: OneNewsSport/ Twitter) -
Луис Хамилтон (ФОТО: OneNewsSport/ Twitter)

Актуелни шампион Формуле 1 Британац Луис Хамилтон побиједио је на шестој трци сезоне у Монте Карлу што је уједно и његова прва побједа у овогодишњој сезони, а самим тим смањио је бодовни заостатак за клупским колегом Розбергом са 43, на само 24 бода.

Хамилтон је у Монте Карлу дошао до своје друге побједе , а укупно 44. у каријери.
Друго мјесто заузео је Данијел Рикардо из Ред Була , а трећи је био Серхио Перес из Форс Индије .
Четврти је био Себастијан Фетел из Ферарија, возач Мекларена Фернандо Алонсо пети, а шести је био Нико Хулкенберг из Форс Индије.

Водећи у пласману Нико Розберг заузео је тек седмо место, а бодове су још освојили Карлос Саинц из екипе Торо Росо, возач Мекларена Џенсон Батон и Фелипе Маса из Вилијамса.

Због судара су трку раније завршили Фераријев адут Кими Раиконен, херој с прошле трке 18-годишњи Макс Ферстапен, те Данил Квјат, ж Палмер и оба Заубера.

Наредна трка у шампионату возиће се 12. јуна у Монтреалу, за Велику награду Канаде.