25/05/2016 |  20:13 ⇒ 20:26 | Аутор: РТРС

Радник побједник купа Српске

Фудбалери Радника побједници су Купа Републике Српске. Радник је у финалу у Бијељини савладао Слободу из Новог Града 3:2.
Радник побједник купа Српске - Фото: РТРС
Радник побједник купа СрпскеФото: РТРС

Занимљиву утакмицу одиграли су Радник и Слобода, а на крају су Бијељинци оправдали улогу фаворита и четврти пут освојили Куп Републике Српске.

Домаћин је повео већ у 3. минуту голом Марка Обрадовића. Слобода је у финалу играла растерећено па је у 32. минуту заслужено стигла до изједначења преко Бркића.

Међутим, само минут касније ново вођство Радника. Стријелац је био Јаковљевић.

Новограђани се нису предавали па су у 68. минуту стигли до још једног изједначења. Погодио је Кукавица.

Ипак да трофеј остане у Бијељини побринуо се најбољи играч утакмице Марко Обрадовић својим другим голом. Претходно је Васић затресао пречку.

Радник је тако најуспјешнију сезону у историји клуба завршио са два освојена Купа, БиХ и Српске, и избореним пласманом на европску сцену, док ће фудбалери Слободе покушати да што прије забораве ову сезону с обзиром да су изгубили статус прволигаша.