25/05/2016 |  08:12 ⇒ 09:24 | Аутор: Независне

Оклахома на корак до великог финала (ВИДЕО)

Кошаркаши Оклахоме савладали су актуелног шампиона НБА лиге Голден Стејт резултатом 118:94, и тако дошли на корак до великог финала.
Оклахома - Голден Стејта - Фото: Getty Images
Оклахома - Голден СтејтаФото: Getty Images

Утакмица је била неизвјесна само првих неколико минута, а онда је Оклахома направила серију 13:0.

"Ратници" су до краја прве дионице успјели да смање заостатак на 4. поена.

У другом дијелу Голден Стејт је покушавао да се одупре, и то је успијевао до половине овог периода, али онда Оклахома почиње да увећава предност и на полувријеме одлази са +19.

У трећој четвртини "Ратници" су били нешто живљи. Борили су се и успјели да смање заостатак пред посљедњи дио.

Међутим, то је било све што су успјели да постигну. У посљедњем дијелу кошаркаши Оклахоме настављају онако како су и почели те долазе до велике предности.

Најучинковитији играч побједничке екипе био је Вестбрука са трипл-дабл учинком. Он је постигао 36 поена и имао по 11 скокова и асистенција. Дурент га је пратио са дабл-даблом од 26 поена 11 скокова и 4 асистенције.

Најбољи "ратник" био је Томпсон са 26 поена, а МВП НБА лиге Стефа Кари је додао 19. Сљедећа утакмица игра се у ноћи између четвртка и петка а домаћин је Голден Стејт.