05/02/2016 |  20:27 | Аутор: Б92

Троицки у полуфиналу АТП турнира у Софији

Српски тенисер Виктор Троицки пласирао се у полуфинале АТП турнира у Софији побједом над Филипом Колшрајбера.
Виктор Троицки (ФОТО: thenational.ae) -
Виктор Троицки (ФОТО: thenational.ae)

Троицки је у четвртфиналу савладао њемачког играча резултатом 6:3, 6:4, послије 74 минута игре.

Други носилац на турниру одиграо је веома сигуран меч – спасао је све четири брејк шансе ривала и био изузетно сигуран на свом сервису.

Направио је по један брејк у оба сета, одсервирао је 15 асова и проценти су му били преко 80 одсто.

Троицком је ово прва побједа против Колшрајбера послије шест и по година. Њемачки тенисер, тренутно 34. играч на АТП листи, у периоду између УС Опена из 2008 и овогодишњег турнира у Софији, имао је чак четири везана тријумфа.

Противник Троицког у полуфиналу биће бољи из дуела Мартин Клижан (Словенија) – Андреас Сепи (Италија).