05/02/2016 |  08:32 | Аутор: РТРС

ЕЛ: Локомотива фуриозна у Малаги

Кошаркаши Локомотиве Кубањ побиједили су Уникаху у Малаги са 82:64 у шестом колу групе Е Топ16 фазе Евролиге.
Евролига (илустрација) -
Евролига (илустрација)

Тим из Краснодара је тако уписао четврту побједу у другој фази, послије које је избио на друго мјесто на табели, док је шпански клуб доживео трећи пораз, послије којег је пао на шесту позицију.

Уникаха је у првом полувремену одлично парирала фаворизованим гостима, па је тако имала само два поена заостатка послије првих 20 минута.

Међутим, Локомотива се пробудила и заиграла како зна у наставку и већ у трећем периоду, коју је добила са 26:15, дошла до двоцифрене предности. Гости су потом повећавали и одржавали предност и на крају уписали убједљив тријумф.

Најбољи у побједничком тиму био је Малколм Дилејни са 21 поеном и седам асистенција, Ентони Рендолф је додао 18 поена и шест скокова, а Крис Синглтон и Донтаеј Дрејпер по 11 поена.

Код Уникахе, Миндаугас Кузминкас је имао 16 поена, а двоцифрени учинак је имао још само Едвин Џексон, који је утакмицу завршио са 11 поена. Српски кошаршаш Немања Недовић провео је 11 минута на терену и за то вријеме је забиљежио пет поена, двије асистенције и двије изгубљене лопте.