26/11/2015 |  23:34 | Аутор: Б92

Лига Европе: Ливерпул прошао, Наполи максималан

Фудбалери Ливерпула наставили су са добрим играма и у Лиги Европе, пошто су у 5. колу поразили Бордо на свом терену са 2:1.

Екипа Јиргена Клопа је овом побједом коло прије краја изборила пласман у 1/16 финала из групе Б пошто има четири бода више од трећепласираноф Рубина.

Није све почело најбоље по ’Црвене’, пошто су гости повели у 33. минуту голом Саивеа. Ипак, само пет минута касније изједначио је Милнер са пенала, а у посљедњем минуту првог дијела коначан резултат поставио је Кристијан Бентеке.

У групи А, екипа Молдеа је поражена код куће од Фенербахчеа са 2:0, али је и прије овог кола обезбједила пласман у наредну фазу. Побједу Фенеру донели су Фернандо и Туфан у другом полувремену, а Лазар Марковић пресједио је утакмицу на клупи.

Фенер је сада други са осам бодова, два мање од Молдеа и два више од Ајакса који је побиједио Селтик у Глазгову са 2:1. Мекгрегор је донео Селтику вођство у четвртом минуту. Изједначио је Милик у 22, а побједу гостима обезбедио Черни два минута прије краја.

У групи Д Наполи је задржао максималан учинак тријумфом против Брижа у гостима, а једини стријелац на том мечу био је Кирикеш у 41. минуту.

Легија је у другом мечу групе савладала Мидтјиланд са 1:0 и закомпликовала ситуацију пред посљедње коло. Пољски тим сада на трећем мјесту има четири бода, као и Бриж, док Мидтјиланд на другом има 6.

У групи Е нема дилеме ко ће даље. Виљареал је побиједио Рапид са 1:0, али ће обе екипе даље јер послије петог кола имају по 12 бодова.

У групи Ф Брага је побиједила Либерец са 2:1 и сада је на челу групе са 12 бодова. Гости су водили у Португалу голом Ефремова у 35. минуту, изједначио је Фереира у 42, а Крислан је у 92. донео побједу Браги.