20/09/2015 |  16:08 | Аутор: РТРС

Французи освојили бронзу, "орлови" без медаље (ВИДЕО)

У мечу за треће мјесто на Европском првенству, Француска је савладала Србију са 81:68. "Орлови" без одговора на разноврсну игру Француза, и расположеног Рудија Гобера. Поразу је кумовао и лош шут за три поена - 31 покушај, осам убачених. За злато се боре Шпанија и Литванија. Вечерас од 19.00 на РТРС

Кошаркашка репрезентација Србије није успјела да освоји бронзу на првенству Европе, пошто је у утакмици за треће мјесто изгубила од селекције Француске са 81:68 (16:16, 21:16, 21:12, 23:24).

Пораз у полуфиналу од Литваније, очигледно је био велики удрац за изабранике Александра Ђорђевића. Данас им ништа није полазило од руке, за разлику од разиграног домаћина.

Често спомињања одбрана током припремног периода сада је затајила. Ништа боље није било ни у фази напада.

Упорно су "орлови" форисирали шут за три поена, који их никако није служио. Од 31 покушаја погодили су осам тројки, а посебно су неуспјешни били капитен Милош Теодосић (0-6), Стефан Марковић (2-6), Немања Бјелица (2-6), Богдан Богдановић (2-6) и Зоран Ерцег (0-3).

Крајем треће четвртине "орлови" чак четири минута нису успјели да пронађу пут до коша, што су Французи искористили, дошли до максималних плус 16 (58:42) и већ тада ријешили питање побједника.

Финална утакмица између Шпаније и Литваније игра се вечерас од 19 сати.