13/09/2015 |  16:19 | Аутор: ТАНЈУГ

Кошаркаши Србије у четвртфиналу Европског првенства

Кошаркашка репрезентација Србије побиједила је данас селекцију Финске са 94:81 (23:24, 25:19, 23:21, 23:17) у осмини финала Европског првенства.
ЕП Кошарка 2015./ Србија - Финска - Фото: B92
ЕП Кошарка 2015./ Србија - ФинскаФото: B92

Изабраници Александра Ђорђевића забиљежили су шести тријумф на шампионату и обезбиједили мјесто међу осам најбољих селекција Европе, где ће им ривал бити Чешка која је раније данас елиминисала Хрватску.

Кошаркаши Србије нису лако дошли до четвртфинала, иако резултат говори другачије, пошто су незгодни Финци дуго одолијевали, пре свега јер су у првом полувремену били веома расположени у шуту за три поена.

Србија се мучила са противником све до финиша треће четвртине када је серијом 10:2 стекла осам поена предности, прије свега одлучном игром Радуљице у рекету.

У посљедњем кварталу српски кошаркаши су се "распуцали", тројке су у низу постизали Богдановић, Ерцег и Симоновић, па су уз доста чвршћу игру у одбрани утакмицу мирно привели крају.

Најефикаснији играч на мечу био је Мирослав Радуљица са 27 поена, Немања Бјелица додао је 19 и 14 скокова, Богдан Богдановић 13, а Зоран Ерцег 10.

Код Финске најбољи је био Сасу Салин са 26 поена, а Џамар Вилсон имао је 15.

Кошаркаши Србије се са Чешком у четвртфиналу ЕП састају у сриједу.