09/09/2015 |  19:24 | Аутор: Агенције

Еуробаскет 2015: Грчка славила против Словеније 83:72

У четвртом колу квалификација за Еуробаскет 2015. репрезентација Грчке побиједила је Словенију резултатом 83:72.
Еуробаскет 2015: Грчка славила против Словеније (Фото: eurobasket2015.org) -
Еуробаскет 2015: Грчка славила против Словеније (Фото: eurobasket2015.org)

Грци су повели и у првој четвртини остварили разлику од шест кошева, а на полувремену су је повећали на петнаест кошева. Полувријеме је завршено резултатом 46:31, што није доносило превише наду у побједу за момчад под водством Јурија Здовца.

У другом полувремену Грци нити једном нису изгубили водство, тако да су утакмицу на крају завршили побједом 83:72.

Грк Василис Спаноулис у првом полувремену је био најбољи стријелац утакмице са 13 постигнутих кошева, а најбољи стријелац утакмице био је Словенац Јака Блажић са 27 постигнутих кошева.

Унаточ снажној подршци словеначке публике, словеначка екипа није успјела надвладати двоструког европског првака.

Према многим аналитичарима, Грци су један од главних фаворита за златну медаљу на овом Еуробаскету. Грчка је од почетка такмичења у Загребу побиједила Словенију, Македонију, Хрватску и Грузију.

Словенија је у квалификацијама, уз пораз од Грка, већ изгубила једну утакмицу против Хрватске, а побиједила је Грузију и Холандију.