09/09/2015 |  16:10 | Аутор: РТРС

Кошаркаши Србије лако савладали Турску

Кошаркаши Србије савладали су Турску резултатом 91:72 и тако након четири одиграна кола задржали максималан учинак у групи Б Европског првенства.

С друге стране, селекција Турске сада има учинак од двије побједе и два пораза.

Изабраници Александра Ђорђевића су већ након првих 10 минута имали 16 поена предности (30:14), коју су одличном игром одржавали током утакмице и на крају заслужено славили.

Кошаркаши Турске су повели са 5:2, "Орлови" тројком Марковића и поенима Бјелице окрећу на 7:5, те серијом 15-2 стижу на великих 22:7. До краја првог периода, изабраници Александра Ђорђевић успјешно користе посљедњи напад и кошем Ерцега секунду прије краја дионице стижу на великих плус 16 (30:14).

Турци су поенима отворили другу четвртину, али српски кошаркаши настављају са доминацијом и половином другог периода имају до тада максималних 21 разлике (43:22). Србија у посљедњем минуту четвртине поенима Радуљице стиже до 50:33, да би центар "Орлова" двије секунде прије звука сирене закуцавањем поставио коначан резултат након првих 20 минута 53:35.

Трећа четвртина почела је поенима Ердена, на шта је одмах тројком одговорио Теодосић. Играо се кош за кош, да би половином дионице услиједила серија промашаја српских кошаркаша, након чега Турци смањују на минус 12 (65:53), а једнака разлика остала је иа након завршетка трећег периода (71:59).

Србија - Турска (ФОТО: Б92/ StarSport)

"Орлови" су се пробудили почетком посљедњих 10 минута, поенима Богдановића и Калинића праве серију 6-0 за предност од 18 поена (77:59), коју сјајном игром, не испуштају до краја утакмице.

Србију је до тријумфа предводио Теодосић, који је осварио "дабл-дабл" учинак са 17 поена, три скока и 13 асистенција. Најефикаснији је био Радуљица са 20 поена, уз шест скокова, док је Калинић убацио 15 поена, уз двије ухваћене лопте и четири асистенције.

С друге стране, Мухамед је убацио 16 поена, којима је додао два скока и четири асистенције, два поена мање убацио је Ерден, док су по 11 кошева имали Осман и Иљасова.

Србија у посљедњем колу групне фазе, које се игра у четвртак од 14.30, уз пренос на нашој телевизији, игра са селекцијом Италије, док Турску од 21 час очекује сусрет са Исландом.

У преосталим дуелима четвртог кола у оквиру исте групе, од 17.45 уз пренос на РТРС Плус, састају се Њемачка и Италија, док ће од 21 час на терен изаћи Исланд и Шпанија.